Всичко за европейските проекти на едно място

Европейската комисия публикува проучване за въздействието на eTwinning в областта на образованието и грижите в ранна детска възраст

Европейската изпълнителна агенция за образование и култура (ЕАСЕА) към Европейската комисия публикува проучването си за 2022 г, за въздействието на eTwinning в областта на образованието и грижите в ранна детска възраст и първоначалното професионално образование и обучение.

Обобщеният доклад – 2022 г. включва анализ на дейностите на новосъздадената образователна платформа European School Education Platform (Европейската платформа за училищно образование), която обединява и други съществуващи образователни платформи , вкл. eTwinning.

Създадена през 2022 г., European School Education Platform е място за среща на всички училищни специалисти, изследователи, създатели на политики и други заинтересовани страни в областта на училищното образование.

Инициативата еТwinning предоставя безопасна цифрова платформа, в която учителите участват в различни дейности – от разработване и изпълнение на съвместни европейски проекти до създаване на мрежи и от участие във виртуални групи до професионално развитие и партньорско обучение.
През 2022 г, eTwinning попада под шапката на новата платформа, но регистрираните в нея учители имат ограничен достъп до платформата, наречено eTwinning Area.

И двете образователни платформи са инициативи на генерална дирекция „Образование, младеж, спорт и култура“ на Европейската комисия и се финансират през програма „Еразъм+“.


Източник: Европейска комисия, Европейска изпълнителна агенция за образование и култура, Проучване на въздействието на eTwinning в областта на образованието и грижите в ранна детска възраст и първоначалното професионално образование и обучение : Обобщен доклад — 2022 г, Служба за публикации на Европейския съюз, 2022, https://data.europa.eu/doi/10.2797/927677.

Предходна статия

ЕК публикува ръководство за борбата с дезинформацията в сферата на образованието

Следваща статия

Доклад: “Принос на Европейския икономически и социален комитет към работната програма на Европейската комисия за 2023 г.”

Сходни статии

За обществено обсъждане: над 10 млн. евро за по-зелен трансграничен регион с Румъния (Покана 6)

8 Днес, 21.03.2025 г., за обществено обсъждане бяха публикувани насоките за кандидатстване по предстоящата процедура (Покана 6) от трансграничната програма “ИНТЕРРЕГ VI-A Румъния – България” 2021-2027 г. Тя се фокусира върху втория приоритет на програмата […]

До 10 000 евро от Civic Innovation Fund по проекти за финансова грамотност

13 Обучители и НПО, работещи в областта на гражданското образование и финансовата и икономическа грамотност, които се нуждаят от финансиране за проектна идея, имат възможност да кандидатстват по поканата на Civic Innovation Fund (CIF), организирана […]

До 12 000 евро от Civic Innovation Fund по проекти за медийна и дигитална грамотност

15 Обучители и НПО, работещи в областта на гражданското образование и медийната и цифрова грамотност, които се нуждаят от финансиране за проектна идея, имат възможност да кандидатстват по поканата на Civic Innovation Fund (CIF), организирана […]

Вашият коментар

Филтър