Всичко за европейските проекти на едно място

До 30 000 лв. по проекти за гражданско образование на ученици

Програмата “Учим заедно” на фондация “Заедно в час” предлага възможност за финансиране на проекти на неправителствени организации за развитие на гражданското образование на ученици. Тя отвори за кандидатстване този месец и цели да развие гражданската ангажираност на учениците от 1-ви до 12-ти клас, предоставяйки им реални преживявания като основа за тяхната гражданска ангажираност като млади хора.

Набират се проекти за идеи, които помагат на младите хора да търсят и разбират информация, да мислят критично, да бъдат активни участници във вземането на решения за своите общности. Одобрените проекти ще получат безвъзмездни средства до 30 000 лв.  Средствата се осигуряват от Фондация “Америка за България”.

Могат да кандидатстват регистрирани неправителствени организации, работещи в сферата на гражданското образование. Кандидатстването трябва да бъде в партньорство с минимум 2 и максимум 4 училища извън територията на София-град. Проектите следва да бъдат изпълнени през предстоящата учебна година (2025-2026 г.).

Проектните предложения трябва да обхващат една или повече от приоритетните области на програмата:

  • Активно включване на учениците;
  • Развитие на критичното мислене;
  • Доброволческа дейност;
  • Учене през гражданско участие.

В допълнение към безвъзмездните средства одобрените организации ще получат:

  • Въвеждащо онлайн обучение в приоритетните области на проекта от доказани експерти от сферата;
  • Регулярна програмна и административна подкрепа;
  • Достъп до ресурси и експерти в сферата на гражданското образование;
  • Достъп до общност от професионалисти, завършили програмите на “Заедно в час”.

Предвидените дейности по проектите могат да включват посещения в училище от членове на организацията; съвместно водене на часове и извънкласни занимания; осигуряване на експертна подкрепа на учителите в партньорските училища; прилагане на практики в редовните часове; организиране на извънкласни дейности; обучения на училищните екипи; осигуряване на образователни ресурси за учениците; организиране на посещения на терен за учениците свързани с планираните дейности.

Допускат се разходи за обучения на персонал и командировъчни за членовете на НПО, заплащане на учители за допълнителни дейности, обучения на педагогическия персонал, осигуряване на ментори, закупуване на учебни материали и ресурси, както и канцеларски материали.

Допълнителна информация можете да откриете тук.

Крайният срок за кандидатстване е 03.04.2025 г. на горния линк, а резултатите от оценяването ще бъдат обявени до края на май.

Предходна статия

До 60 000 евро за разработване на приложения за изкуствен интелект и машинно обучение за устойчивост

Следваща статия

ЕК обяви създаването на нови 6 Фабрики за изкуствен интелект в Европа, сред които и в България

Сходни статии

За обществено обсъждане: над 10 млн. евро за по-зелен трансграничен регион с Румъния (Покана 6)

6 Днес, 21.03.2025 г., за обществено обсъждане бяха публикувани насоките за кандидатстване по предстоящата процедура (Покана 6) от трансграничната програма “ИНТЕРРЕГ VI-A Румъния – България” 2021-2027 г. Тя се фокусира върху втория приоритет на програмата […]

До 10 000 евро от Civic Innovation Fund по проекти за финансова грамотност

11 Обучители и НПО, работещи в областта на гражданското образование и финансовата и икономическа грамотност, които се нуждаят от финансиране за проектна идея, имат възможност да кандидатстват по поканата на Civic Innovation Fund (CIF), организирана […]

До 12 000 евро от Civic Innovation Fund по проекти за медийна и дигитална грамотност

12 Обучители и НПО, работещи в областта на гражданското образование и медийната и цифрова грамотност, които се нуждаят от финансиране за проектна идея, имат възможност да кандидатстват по поканата на Civic Innovation Fund (CIF), организирана […]

Вашият коментар

Филтър