Семинар “Как да използваме най-добре Единната патентна система?” – 10.09.2025 г.
На 10.09.2025 г. от 14 до 16:30 ч. (централноевропейско време) ще се състои семинар на тема “Как да използваме най-добре Единната патентна система?“. Събитието е организирано от Европейското патентно ведомство (EPO) и Европейския съвет за иновации (ЕСИ/EIC), с подкрепата на Европейското бюро за подкрепа в областта на интелектуалната собственост (European IP Helpdesk) и ще се проведе в онлайн формат.
Онлайн семинарът ще се фокусира върху възможностите, които предоставя Единната патентна система, наблягайки върху това как технологичните предприятия, ориентирани към растеж, могат да се възползват от нейните предимства, за да монетизират интелектуалната си собственост.
Събитието също така ще проучи как единният патент и традиционните европейски и национални патентни системи могат да бъдат използвани за подкрепа на различни бизнес казуси и транзакции с интелектуална собственост.
Поканени да се включат в събитието са бизнес лидери, специалисти по интелектуална собственост в малките и средните предприятия (МСП) и техните съветници и инвеститори, както и офиси за лицензиране на технологии.
Пълната програма на събитието можете да разгледате тук.
За участие се изисква предварителна регистрация от тук.
