Всичко за европейските проекти на едно място

Национална програма „Изучаване и съхраняване на традициите и историята на Българската армия“ – 2021/2022 г

Национална програма „Изучаване и съхраняване на традициите и историята на Българската армия” се изпълнява в съвместно от Министерството на образованието и науката (МОН) и Министерството на отбраната (МО). Тя има за цел да засили интереса на учениците към историята и постиженията на българската армия.

 

За учебната 2021/2022 година бюджетът на програмата е 500 000 лв. и е разпределен в следните два модула:

* Модул 1 – „Разработване на училищни проекти, свързани с изследване на историческото минало на българската армия, както и за тържествено отбелязване на Деня на храбростта и празника на Българската армия – 6 май“ – 300 000 лв.
Максималната стойност на един проект е 3 000 лв.

* Модул 2 – „Провеждане на национален форум за обучение и за представяне на добри практики на ученици, участващи в дейностите от Модул 1, на тема: „Запознаване на учениците с военното дело и със славното историческо минало на Българската армия и споделяне на добри практики“ – 200 000 лв.
Във форума ще участват 33 отбора (по 10 участници, включително ръководител), излъчени от училищата от всички области в страната, участвали в реализирането на дейностите от Модул 1. Дейностите по Модул 2 ще се организират и изпълняват от МО.

 

БЕНЕФИЦИЕНТИ:
Програмата се изпълнява на територията на Република България и обхваща училища, в които се обучават ученици от VIII до X клас – около 2 000 училища в страната.

По програмата ще се изпълняват дейности за публичност и информиране със средства в размер до 1 000 лв. в рамките на бюджета на програмата.

Управителен орган е МОН.

Повече информация тук или на сайта на МОН.

Предходна статия

Повишен интерес за инвестиции в автомобилната индустрия у нас

Следваща статия

МЗ планира 28 млн. лв. за модернизация на психиатричната помощ

Сходни статии

До 5,8 млн. лв. по проекти на работодатели за обучения на служители

2 От днес, 02.12.2024 г., работодатели могат да кандидатстват с проекти за обучение на служители по процедурата “Нови умения” (BG05SFPR002-1.019), част от Програма “Развитие на човешките ресурси” 2021-2027 г. (ПРЧР). “Нови умения” цели да подкрепи […]

Трета покана на NGI Fediversity за развитие на мобилни технологии

3 Третата покана на “NGI Fediversity” отвори вчера, 01.12.2024 г. Тя ще подкрепи научноизследователски и развойни проекти, които допринасят за развитието на мобилните технологии. Търсят се технологии, които помагат на потребителите да отделят своето съдържание […]

До 60 000 евро по проекти за валидиране на случаи на употреба на XR

9 Третата отворена покана на “6G-XR” ще подкрепи проекти на иноватори за разгръщане, възпроизвеждане и валидиране на собствени случаи на употреба на разширена реалност (XR) – от холографски комуникации в реално време до потапящи технологии […]

Вашият коментар

Филтър