Всичко за европейските проекти на едно място

Национална програма „Обучение за ИТ умения и кариера“ – 2021/2022 г

Национална програма „Обучение за ИТ умения и кариера“ има за цел да повиши знанията и уменията по ИТ специалности и високи технологии и да създаде условия за провеждане на софтуерно професионално образование и обучение.

За учебната 2021/2022 година бюджетът на програмата е 670 000 лв. разпределени в два модула:

* Модул 1 – „Обучение за ИТ кариера“ – 320 000 лв. – целта да се обучат ученици средните училища от цялата страна за придобиване на професионална квалификация по професия „Приложен програмист“.
Общо 5 центъра (по един в Русе, Правец, София, Пловдив и Бургас)  имат право да организират и провеждат обученията, като част от обучението може да се провежда в съответния град.

* Модул 2 – „ИТ умения за бъдещето“ – 350 000 лв. – дейностите по този модул се организират от професионални гимназии и училища в България, осъществяващи обучение за придобиване на квалификация по професия от Списъка на професиите за професионално образование и обучение (СППОО). Обучението се организира присъствено, комбинирано присъствено/онлайн и онлайн, вкл. и в извънучебното време на учениците през седмицата, в събота, неделя и/или през ваканциите.
Предвижда се пилотно да се финансират до 10 партньорства с максимално бюджетно финансиране на проект от 50 000 лв.

 

БЕНЕФИЦИЕНТИ:

* Модул 1 – професионални гимназии и училища, в които се осъществява професионално образование по държавен план-прием за придобиване на професионална квалификация по специалности от професии в професионално направление с код 481 „Компютърни науки“. Партньори на центровете са университети, фирми и представителни организации от ИТ бизнеса.

* Модул 2 – училища, в които се извършва обучение за придобиване на професионална квалификация по СППОО, кандидатстващи в партньорство с ИТ фирма. Допустими партньори са и висши училища и браншови или професионални организации на фирми от ИТ сектора.

 

Управителен орган е Министерството на образованието и науката (МОН).

Повече информация тук или на сайта на МОН.

Предходна статия

36 партньори от България кандидатстваха по Интеррег Европа 2021-2027 г.

Следваща статия

Шест общини с принос към подобряване на качеството на въздуха

Сходни статии

32 МСП са одобрени с проекти за повишаване на енергийната им ефективност по трансграничната програма с Турция

10 С безвъзмездна помощ над 6 млн. евро общо 32 малки и средни предприятия (МСП) от трансграничния регион България-Турция ще изпълняват проекти за насърчаване на енергийната им ефективност и прехода към кръгова икономика. Това съобщиха […]

До 500 евро като ваучери за пътуване за биоиноватори

14 Третата покана Call4TravelVouchers по проекта COPILOT отвори за кандидатстване на 10.03.2025 г. Консорциумът ще подкрепи организации, които желаят да посетят събития, свързани с 15-те пилотни и демонстрационни инфраструктури (ПДИ), установени по проекта. Събитията са […]

15 проекта не се допускат до следващ етап на оценка по процедурата за създаване на български културни продукти по НПВУ (прием 2)

20 Вчера, 12.03.2025 г., от Национален фонд “Култура” (НФК) публикуваха списък с проектните предложения, които не продължават към техническа и финансова оценка в рамките на втория прием по процедурата “Схема за безвъзмездна помощ в две […]

Вашият коментар

Филтър