Всичко за европейските проекти на едно място

МИГ “Мъглиж, Казанлък, Гурково” обявява прием на проектни предложения по подмярка „Инвестиции за публично ползване в инфраструктура за отдих, туристическа инфраструктура”

Сдружение с нестопанска цел „Местна инициативна група – Мъглиж, Казанлък, Гурково” открива процедура за подбор на проектни предложения BG06RDNP001-19.606 по под-мярка 7.5. „Инвестиции за публично ползване в инфраструктура за отдих, туристическа инфраструктура” от оперативна програма “Програма за развитие на селските райони 2012-2022”.

Мярката има за цел да се оползотворят туристическите ресурси на територията на „МИГ -Мъглиж, Казанлък, Гурково“, чрез подкрепа за изграждане ха инфраструктура за отдих, туристическа информация и малка по мащаб туристическа инфраструктура за публично ползване. Ще се подкрепят иновативни инициативи, които представят и популяризират природното и културно наследство, като се използват ИТ технологии за повишаване на привлекателността на територията.

Бюджетът по процедурата е 200,000 лева.

Допустими кандидати:
* Общини на територията на „МИГ – Мъглиж, Казанлък, Гурково“;
* Юридически лица с нестопанска цел (ЮЛНЦ), регистрирани по Закона за юридическите лица с нестопанска цел, със седалище и адрес на регистрация на територията на МИГ.

Дейности, допустими за финансиране (Допустими са само дейности на територията на МИГ за):
* Изграждане, реконструкция, ремонт, закупуване на оборудване и/или обзавеждане на туристически информационни центрове;
* Изграждане, реконструкция, ремонт, закупуване на оборудване и/или обзавеждане на посетителските центрове за представяне и експониране на местното природно и културно наследство, вкл. обзавеждане на центровете за изкуство и занаяти с туристическа цел;
* Изграждане, реконструкция, ремонт и закупуване на съоръжения за туристически атракции, които са свързани с местното природно, културно и/или историческо наследство и предоставящи услуги с познавателна или образователна цел;
* Изграждане, реконструкция, ремонт и закупуване на съоръжения за туристическа инфраструктура (информационни табели и пътепоказатели за туристическите места и маршрути, съоръжения за безопасност, велоалеи и туристически пътеки).

Допустими разходи:
* Изграждането, включително отпускането на лизинг, или подобренията на недвижимо имущество;
* Закупуването или вземането на лизинг на нови машини и оборудване, обзавеждане до пазарната цена на актива;
* Следните нематериални инвестиции: придобиването или развитието на компютърен софтуер и придобиването на патенти, лицензи, авторски права, търговски марки.
* Общи разходи, свързани с изброените по-горе, например хонорари на архитекти, инженери и консултанти, хонорари, свързани с консултации относно екологичната и икономическата устойчивост.
Важно!!! Разходите за ДДС са допустими в случаите, когато не подлежат на възстановяване в съответствие с националното законодателство.

Минимален и максимален размер на финансовата помощ
* на безвъзмездната финансова помощ
– Минимален размер на БФП – 19,558 лв.
– Максимален размер на БФП – 200,000 лв.
* на допустимите разходи за един проект
– Минимален размер – 19,558 лв.
– Максимален размер – 200,000 лв.

За общини, ЮЛНЦ се предвижда 100% финансиране в случай, че не е налично генериране на приходи.  Безвъзмездно финансиране също се полага, когато размерът на допустимите разходи по инвестициите е в размер до 50,000 евро за един обект, който е с установен потенциал за генериране на приходи.

Прием на документи:
*Първи прием:
– Начален срок за подаване на проектни предложения: 09.05.2022 г.
– Краен срок за подаване на проектни предложения: 13.06.2022, 17: 30 часа.
* Втори прием
– Начален срок за подаване на проектни предложения: 03.10.2022 г.
– Краен срок за подаване на проектни предложения: 07.11.2022 г., 17:30 часа
– Ще се приемат проектни предложения в случай, че е наличен остатъчен финансов ресурс след приключване на приема по първия краен срок за набиране на проектни предложения.

– Място на подаване на проектните предложения: Подаването на проектно предложение по настоящата процедура се извършва по изцяло електронен път чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на ЕС в България (ИСУН 2020) единствено с използването на Квалифициран електронен подпис (КЕП), чрез модула „Е-кандидатстване“ на следния интернет адрес: https://eumis2020.government.bg.

Пълният пакет документи за кандидатстване са публикувани на следните интернет адреси:
– на сайта на сдружение „МИГ – Мъглиж, Казанлък, Гурково”: http://mig-mkg.bg/
– на сайта на Информационната система за управление и наблюдение на средствата от Европейските структурни и инвестиционни фондове (ИСУН 2020) в модула за електронно кандидатстване: http://eumis2020.government.bg/

Предходна статия

190 млн. лв. за реформа на 82 дома за стари хора

Следваща статия

20 млн. евро от ЕС за украински старт-ъп компании

Сходни статии

5,5 млн. евро за разработване на европейски аудио-визуални минипродукции

19 Процедурата “Разработване на европейски аудио-визуални минипродукции” (CREA-MEDIA-2024-DEVMINISLATE) отвори на 04.04.2024 г. Целта ѝ е да насърчи конкурентоспособността на независими европейски компании, които са производители на аудио-визуални произведения и да увеличи икономическата им тежест на […]

ЕК даде “зелена светлина” на програма “Техническа помощ” (ПТП) 2021-2027

2 Днес, 06.10.2022 г., Европейската комисия (ЕК) одобри програмата „Техническа помощ“ (ПТП) за периода 2021-2027 г., която има за цел да укрепи административния капацитет на националните органи, бенефициентите и партньорите по програмата. Програмата, която се […]

Национална програма “Оптимизиране на вътрешната структура на персонала” 2023 г.

33 Национална програма “Оптимизиране на вътрешната структура на персонала” цели да оптимизира вътрешната структура на персонала в институциите от системата на предучилищното и училищното образование, за да повиши ефективността на публичните разходи за образование. Цели […]

Вашият коментар

Филтър