Всичко за европейските проекти на едно място

МОН отпуска 32 млн. лв. за обезщетения за учебните заведения за 2022 г.

На 17.08.2022 г, българското правителството взе решение да отпусна над 32 млн. лв. за финансово осигуряване на дейности по Национална програма „Оптимизиране на вътрешната структура на персонала“ за 2022 година.
Средствата са за изплащане на обезщетения за месеците май-юни 2022 г. при намаляване на числеността на персонала в образователните институции при промяна на структурата и състава, както и при прекратяване на трудовите правоотношения на друго основание.

Финансирането e за сметка на планираните по бюджета на Министерството на образованието и науката за 2022 г. средства за изпълнение на националните програми за развитие на образованието.

Предходна статия

Стартира приемът на документи по програма “Социално ангажирани изкуства ’22” на НФК

Следваща статия

Допълнителни 5 млн. лв. за търсещите закрила от войната в Украйна

Сходни статии

Старт на поканите за научни изследвания в секторите въглища и стомана за 2026 г.

7 Европейската изпълнителна агенция за научни изследвания (REA) обяви вчера, 17.06.2026 г., шест нови покани, финансирани по Изследователския фонд на ЕС за въглища и стомана (RFCS) през текущата 2026 г. Бюджетът им възлиза на 40 […]

Отвориха наградите “Шампиони в равенството между половете” за академични и изследователски организации

13 Академични и научноизследователски организации могат да кандидатстват за наградите на ЕС “Шампиони в равенството между половете” (Gender Equality Champions). Приемът на номинации в петото издание на конкурса отвори във вторник /16.06.2026 г./, като ще […]

Над 33 млн. евро за опазване на застрашени видове ex situ

13 На 17.06.2026 г. за кандидатстване отвори процедурата “Осигуряване на условия за опазване на застрашени видове ex situ” (BG16FFPR002-3.020), част от Програма “Околна среда” 2021-2027 г. (ПОС). Тя ще предостави общо 33,3 млн. евро на […]

Вашият коментар

Филтър