Всичко за европейските проекти на едно място

До 50 000 евро за разработване на революционни технологии в областта на интернет

Седмата отворена покана на “NGI0 Core” отвори в понеделник, 01.04.2024 г. Тя ще подкрепи проекти на специалисти и изследователи, които разработват технологии и решения, справящи се с “остаряването” на интернет и други предизвикателства. Търсят се нови идеи и революционни основни технологии, като в същото време се усъвършенстват съществуващите такива, които все още са достатъчно устойчиви на бъдещето.

Проектите следва да са за научноизследователска и развойна дейност и да са в съответствие с принципите за доверие и суверенитет на данните в интернет.

Поканата се реализира по проекта “NGI0 Core“, финансиран от Европейската комисия по линия на програма “Хоризонт Европа” 2021-2027 г. и целящ да допринесе за по-устойчив, надежден и отворен интернет. Повече за него можете да научите тук.

Финансиране

Бюджетът на настоящата процедура възлиза на 8,8 млн. евро. Подкрепата се предоставя под формата на безвъзмездни средства – в диапазона от 5 000 до 50 000 евро. Точният размер на финансовата подкрепа се определя от NGI0 Core въз основа на прогнозните разходи и приблизителната стойност на предложения проект.

Бенефициенти

Бенефициенти по процедурата могат да бъдат физически лица – независими изследователи и разработчици, както и организации – изследователски организации, академични изследователски групи, НПО, малки и средни предприятия (МСП) и стартиращи такива. Те трябва да са регистрирани в държава-членка на ЕС или в асоциирана по “Хоризонт Европа” държава.

Кандидатстването е самостоятелно.

Допустими дейности

Проектните следва да са съобразени с някоя от следните цели на поканата:

  1. Научни изследвания;
  2. Проектиране и разработване на софтуер с отворен код и отворен хардуер;
  3. Валидиране или конструктивно проучване на съществуващи или нови технически решения;
  4. Софтуерно инженерство, насочено към адаптиране към нови области на използване или подобряване на качеството на софтуера;
  5. Формални доказателства за сигурност, одити на сигурността, настройка и проектиране на софтуерни тестове и непрекъсната интеграция;
  6. Документация за изследователи, разработчици и крайни потребители;
  7. Дейности по стандартизация, включително членски внос в органи по стандартизация;
  8. Разбиране на изискванията на потребителите и подобряване на ползваемостта/включващия дизайн;
  9. Необходими мерки в подкрепа на (широката) разгърнатост;
  10. Участие в технически събития, събития за разработчици и общности, като хакатони, срещи на IETF, W3C, RIPE, FOSDEM и т.н. (такса за участие, пътни и дневни разходи);
  11. Други дейности, които имат отношение към спазването на надеждни практики за разработване и внедряване на софтуер;
  12. Управление на проекти;
  13. Извънредни разходи за инфраструктура, която е от съществено значение за постигане на целите на проекта.

Резултатите от проектите следва да са достъпни под лиценз с отворен код, така че всеки да може да прочете и потвърди изходния код, както и да го използва, за да създаде технология, която отговаря на собствените му цели.

Управление и оценяване

Процедурата се управлява от партньорите по проекта “NGI0 Core“. Проектните предложения ще се оценяват от комисия външни експерти по критерии за високи постижения/осъществимост, уместност/въздействие/стратегически потенциал и ефективност на разходите. Първият критерий е с най-висока тежест.

Срок

Крайният срок за подаване на проектни предложения е 01.06.2024 г., 12 ч. (централноевропейско време). Кандидатстването се осъществява по електронен път от тук.

Предходна статия

MAPS: Многостранни академични проекти по швейцарската програма

Следваща статия

МСП и старт-ъпи с възможност да получат безплатна доказателствена концепция от SoBigData

Сходни статии

Старт на процедурата за сформиране на оперативни групи в рамките на Европейското партньорство за иновации

2 Днес, 04.12.2024 г., за кандидатстване отвори процедурата “Сформиране на оперативни групи (първа стъпка)” към интервенцията II.Ж.1 “Подкрепа за оперативни групи в рамките на Европейското партньорство за иновации (ЕПИ)”. Тя е част от Стратегическия план […]

Процедура “Изграждане на капацитет във висшето образование: Проекти за структурни реформи” – 2025 г.

5 Процедурата “Изграждане на капацитет във висшето образование (Направление 3): Проекти за структурни реформи” (ERASMUS-EDU-2025-CBHE-STRAND-3) бе отворена на 03.12.2024 г. Тя ще финансира проекти за международно сътрудничество, основани на многостранни партньорства между организации, работещи в […]

Процедура “Изграждане на капацитет във висшето образование: Партньорства за трансформация във висшето образование” – 2025 г.

3 Процедурата “Изграждане на капацитет във висшето образование (Направление 2): Партньорства за трансформация във висшето образование” (ERASMUS-EDU-2025-CBHE-STRAND-2) бе отворена на 03.12.2024 г. Тя ще финансира проекти за международно сътрудничество, основани на многостранни партньорства между организации, […]

Вашият коментар

Филтър