Всичко за европейските проекти на едно място

Депозирани са 159 проекта за повишаване на капацитета на организации на гражданското общество

Общо 159 проектни предложения са подадени от организации на гражданското (ОГО) по процедурата “Активни и компетентни организации на гражданското общество за повишаване на добавената стойност на политиката на сближаване в България” (BG16RFTA001-1.008). За това информираха днес /29.11.2024 г./ от Управляващия орган на Програма “Техническа помощ” 2021-2027 г. (ПТП) – Дирекция “Добро управление” в Администрацията на Министерския съвет.

Припомняме, че процедурата бе отворена за кандидатстване от края на август до вчера, 28.11.2024 г. Разполагаемият бюджет е в размер на 8,6 млн. лв.

Целта ѝ е да повиши административния капацитет на ОГО за по-доброто прилагане на принципа на партньорство по отношение на програмите от Споразумението за партньорство, както и да засили гражданското участие и ангажираност при разработването, изпълнението, мониторинга и оценката на програмите.

Очаква се да бъдат подкрепени около 160 ОГО, като изискванията към тях като кандидати бяха да са регистрирани в обществена полза поне 2 години преди подаване на проектното предложение и да имат седалище на територията на България.

Един проект може да получи безвъзмездни средства до 53 000 лв., покриващи до 100% от допустимите разходи.

Допустимите по процедурата дейности могат да бъдат:

  1. Участие в различни формати на обучения на служителите, вкл. в други държави-членки на ЕС;
  2. Участие във формални мрежи и срещи на такива на ОГО;
  3. Организиране и провеждане на мероприятия за трансфер на знания и опит;
  4. Организиране и провеждане на мероприятия с представители на местната общност и съответните заинтересовани страни за изграждане на партньорства;
  5. Организиране и провеждане на обучения, свързани с данни за постигнатите резултати;
  6. Разработване на софтуерни инструменти за анализ, наблюдение и контрол при разработването, изпълнението, мониторинга и оценката на програмите от Споразумението за партньорство.

Ще се покриват разходи за услуги, нематериални активи, провеждане на и участие в мероприятия. Непреки разходи (за администрация, управление, видимост и т.н.) също са допустими в размер до 7% от преките допустими разходи.

Максималната продължителност на проектите е 18 месеца, но не по-късно от 31.12.2027 г.

Предстои да започне оценяването на постъпилите проектни предложения.

Предходна статия

С 590 млн. евро от Плана за възстановяване ще се финансират съоръжения за съхранение на електроенергия

Следваща статия

Старт на приема по интервенцията за нови земеделски стопани с бюджет 39 млн. лв.

Сходни статии

До 5 млн. евро за проект в подкрепа на устойчивата европейска музикална екосистема

5 Процедурата “Музиката движи Европа” (CREA-CULT-2024-MME) отвори за кандидатстване на 03.12.2024 г. Целта ѝ е да подкрепи зеления преход и екологичната устойчивост на европейската музикална екосистема. Ще бъде финансиран един проект на консорциум, който да […]

14,5 млн. евро стават достъпни за изграждане на капацитет в областта на младежта по “Еразъм+” за 2025 г.

6 Вчера, 05.12.2024 г., отвориха 4 покани на тема “Изграждане на капацитет в областта на младежта” (ERASMUS-YOUTH-2025-CB), част от програмата на ЕС за образование, обучение, младеж и спорт – “Еразъм+”. Поканите са насочени към различни […]

Процедура “Европейска младеж заедно” – 2025 г.

11 Процедурата “Европейска младеж заедно” (ERASMUS-YOUTH-2025-YOUTH-TOG) отвори за кандидатстване днес, 05.12.2024 г. Тя ще финансира проекти, които създават мрежи за регионални партньорства с участието на младежи от цяла Европа – държавите-членки на ЕС и асоциираните […]

Вашият коментар

Филтър