Всичко за европейските проекти на едно място

Процедура “ЕСИ Scale Up 100”

Процедурата “Европейски съвет по иновации (ЕСИ) Scale Up 100” (HORIZON-EIC-2022-SCALEUP-01-01) цели да осигури подкрепа за разширяване на мащаба на европейските компании с висок потенциал за растеж, за да се превърнат в световни технологични лидери с международна дейност. Очакването е процедурата да доведе между 10 и 20 от участващите компании в посока за достигане на статут на “еднорог” към края на проекта.

Процедурата е част от рамковата програма на ЕС “Хоризонт Европа” и по-конкретно от годишната програма на Европейския съвет по иновации (ЕСИ), който подкрепя пробивни технологии и иновации, които имат потенциал да се развиват в международен мащаб и да се превърнат в лидери на пазара.

Финансиране

Общият бюджет за поканата възлиза на 7 млн. евро, чрез когото ще бъде финансиран един проект.

Бенефициенти

Бенефициенти по процедурата могат да бъдат юридически лица, кандидатстващи самостоятелно или като част от консорциум, които разполагат със знания, експертен опит и средства, за да насърчават значителен растеж на европейски предприятия за мащабно развитие в областта на дълбоките и цифровите технологии. Те трябва да са регистрирани в държава-членка на ЕС или в държава, асоциирана с програма “Хоризонт Европа”.

Допустими дейности

Ще се финансират дейности, които осигуряват подкрепа за създаване на мрежи от контакти, достъп до финансиране, интернационализация и маркетинг за подбраните потенциални европейски еднорози. Финансираните дейности следва също така да предоставят подкрепа на компаниите във връзка с възникващите проблеми, свързани с увеличаването на мащаба на тяхната дейност.

Управление и оценяване

Процедурата се управлява от Европейската изпълнителна агенция за иновации и малки и средни предприятия (EISMEA) към Европейската комисия.

Комитет по оценяване извършва оценка за административна допустимост и класира най-високо проектите с най-висок оперативен капацитет (опит, квалификации и ресурси) и по критерии за високи постижения, въздействие и качество и ефективност на изпълнението. Резултатите от оценяването се очакват през януари 2023 г.

Срок

Крайният срок за подаване на проектни предложения е 05.10.2022 г., 18 часа (17 часа Централноевропейско време). Кандидатстването е по електронен път, чрез портала на Европейската комисия Funding & Tender Opportunities Portal (SEDIA).

Проектите по поканата нямат конкретно установена продължителност, но се препоръчва тя да бъде около 3 години.

Предходна статия

Проведе се виртуално представяне на процедурата “Технологична модернизация”

Следваща статия

ЕК одобри 218 млн. евро за подпомагане на селскостопански производители в България

Сходни статии

373 проекта са подадени по поканите за 2024 г. на Европейския иновационен фонд

9 Днес, 25.04.2025 г., от Европейската изпълнителна агенция за климат, инфраструктура и околна среда (CINEA) съобщиха, че по шестте покани за 2024 г. на Иновационния фонд на ЕС са постъпили общо 373 проектни предложения за […]

Близо 87 млн. лв. стават достъпни за дуална система в професионалното образование и обучение

16 Днес, 25.04.2025 г., за кандидатстване отвори процедурата “Развитие на дуалната система на обучение в ПОО (чрез подбор)” (BG05SFPR001-3.008), част от Програма “Образование” 2021-2027 г. Бюджетът на процедурата е в размер на 86,7 млн. лв., […]

ЕК се консултира относно бъдещето на изследователските и технологични инфраструктури

5 Европейската комисия (ЕК) провежда консултация с научноизследователската и иновационна общност във връзка с предстоящата Европейска стратегия за изследователски и технологични инфраструктури. Обществената консултация бе обявена днес, 25.04.2025 г., от европейския комисар за старт-ъпи, научни […]

Вашият коментар

Филтър