Всичко за европейските проекти на едно място

Процедура “Мерки за предлагане на пазара”

Процедурата “Мерки за предлагане на пазара” (BG14MFOP001-5.019) цели да предостави директно безвъзмездна финансова помощ на конкретен бенефициент – Дирекция “Връзки с обществеността и протокол” към Министерството на земеделието – с цел провеждането на регионални, национални или транснационални рекламни кампании за продукти на устойчивия риболов и аквакултури, както и на други информационни кампании за повишаване на обществената информираност в сектора на рибарството и аквакултурите.

Финансиране

По процедурата се предоставя безвъзмездна финансова помощ по Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г., която е финансирана от Европейския фонд за морско дело и рибарство. Бюджетът по процедурата възлиза на 212 726 лв. и по нея не се прилага режимът на държавните/минимални помощи. Помощта покрива 100% от допустимите разходи за дейности, като минималният размер на средствата за един проект трябва да е не по-малък от 5 000 лв. и не по-голям от 1 млн. лв.

Бенефициент

Конкретен бенефициент по процедурата е Дирекция “Връзки с обществеността и протокол” към Министерството на земеделието. Не се допуска проектите да бъдат изпълнявани в партньорски отношения.

Допустими дейности

Дейностите трябва да са насочени към подобряването на пазарната организация за продуктите от риболов и аквакултури и повишаването на предлагането на пазара на продуктите на устойчивия риболов и аквакултури чрез провеждане на регионални, национални или транснационални информационни и рекламни кампании за повишаване на осведомеността на обществото. Дейностите по проектите не могат да бъдат насочени към търговски марки.

Допускат се разходи за командировки, за подготовка и провеждане на рекламни кампании, за закупуване или наемане на рекламно пространство или време, за създаване на промоционални материали, за осигуряване на външен персонал и др.

Управление

Подкрепата по процедурата се администрира от управляващият орган (УО) на ПМДР – Дирекция “Морско дело и рибарство” към Министерството на земеделието.

Срок

Крайният срок за подаване на проектни предложения е 30.09.2022 г., 17 часа. Кандидатстването е по електронен път, чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на ЕС в България (ИСУН 2020).

Максималният срок за изпълнение на проекта е до 12 месеца от датата на подписване на административния договор.

Предходна статия

Проект за дигитализиране на информационни масиви в администрацията по Инструмента за възстановяване и устойчивост

Следваща статия

Кирил Петков: нужни са работещ кабинет и парламент, за да поискаме първите траншове от ПВУ

Сходни статии

Старт на процедурата за сформиране на оперативни групи в рамките на Европейското партньорство за иновации

5 Днес, 04.12.2024 г., за кандидатстване отвори процедурата “Сформиране на оперативни групи (първа стъпка)” към интервенцията II.Ж.1 “Подкрепа за оперативни групи в рамките на Европейското партньорство за иновации (ЕПИ)”. Тя е част от Стратегическия план […]

Процедура “Изграждане на капацитет във висшето образование: Проекти за структурни реформи” – 2025 г.

5 Процедурата “Изграждане на капацитет във висшето образование (Направление 3): Проекти за структурни реформи” (ERASMUS-EDU-2025-CBHE-STRAND-3) бе отворена на 03.12.2024 г. Тя ще финансира проекти за международно сътрудничество, основани на многостранни партньорства между организации, работещи в […]

Процедура “Изграждане на капацитет във висшето образование: Партньорства за трансформация във висшето образование” – 2025 г.

3 Процедурата “Изграждане на капацитет във висшето образование (Направление 2): Партньорства за трансформация във висшето образование” (ERASMUS-EDU-2025-CBHE-STRAND-2) бе отворена на 03.12.2024 г. Тя ще финансира проекти за международно сътрудничество, основани на многостранни партньорства между организации, […]

Вашият коментар

Филтър