Всичко за европейските проекти на едно място

Процедура “Здраве и безопасност” за рибари

Процедурата “Здраве и безопасност” (BG14MFOP001-1.021) цели да насърчи дейности за подобряване на хигиената, здравето, безопасността и условията на труд на рибарите. Мярката предвижда инвестиции, насочени към рибарите на борда на риболовните кораби или в индивидуално оборудване.

Финансиране

Процедурата предвижда предоставянето на безвъзмездна финансова помощ по Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г., която е финансирана от Европейския фонд за морско дело и рибарство. Бюджетът възлиза на 7 960 лв., като средствата не представляват държавна помощ. Отпуснатите средства могат да покриват до 80% от допустимите разходи за дейности, като минималният размер на допустимата помощ за един проект трябва да е не по-малък от 3 000 лв. и не по-голям от 150 000 лв. Един кандидат има право само на едно проектно предложение в рамките на един прием по мярката.

Бенефициенти

Бенефициенти по процедурата могат да бъдат юридически лица и еднолични търговци – собственици на риболовни кораби, регистрирани по Търговския закон, които притежават разрешително за стопански риболов, удостоверение за придобито право за усвояване на ресурс от риба и други водни организми или са собственици на риболовни кораби.

Допустими дейности

Дейностите, които ще получат подкрепа в рамките на процедурата са:

  • Инвестиции на борда на корабите;
  • Инвестиции в индивидуално оборудване (не трябва да надхвърлят изискванията в законодателството на ЕС или България).

Допускат се разходи за подготовка на проекта (вкл. патентни права и лицензи), за закупуване, доставка и монтаж на съоръжения и за информационни кампании.

Управление

Подкрепата по процедурата се администрира от управляващият орган (УО) на ПМДР – Дирекция “Морско дело и рибарство” към Министерството на земеделието.

Срок

Крайният срок за подаване на проектни предложения е 28.09.2022 г., 17 часа. Кандидатстването е по електронен път, чрез Информационната система за управление и наблюдение на Структурните инструменти на ЕС в България (ИСУН 2020).

Минималният срок за изпълнение на проекта е до 12 месеца от датата на подписване на административния договор, а максималният – до 30.11.2023 г.

Предходна статия

Допълнителни 163 млн. лв. за малка инфраструктура по ПРСР 2014-2020 г.

Следваща статия

Процедура “Добавена стойност, качество на продуктите и използване на нежелания улов”

Сходни статии

До 67 500 евро за разработване на технически решения в роботиката за процесите на производството

6 Втората покана по проекта “COROB” отваря за кандидатстване на 20.01.2025 г. По поканата ще бъдат разработени технически решения, покриващи до 2 предизвикателства, дефинирани по проекта “COROB”, които да бъдат допълнително интегрирани и валидирани в […]

ЕИТ дава начало на нова общност за водите и морския сектор – EIT Water

14 Вчера, 16.01.2025 г., Европейският институт за иновации и технологии (ЕИТ/EIT) публикува поканата, свързана с основаването на нова десета Общност за знания и иновации (KIC) в областта на водите, морските сектори и екосистеми – EIT […]

Утре стартира приемът на проекти по столичната програма “Календар на културните събития” за 2025 г.

16 От утре, 18.01.2025 г., стартира приемът на проектни предложения в рамките на “Календар на културните събития на Столична община за 2025 г.” – в частност кандидатстването в разделите “Стратегически събития” и “Значими събития“. Това […]

Вашият коментар

Филтър