Днес,
По-специално се предвижда изпълнението да дейности, които допринасят за:
- обучение и специализирани програми за обмен на добри практики между компетентните органи на държавите-членки, с трети държави и други подходящи участници;
- обединяване на ресурси и знания между държавите-членки и други участници, вкл. гражданското общество – напр. чрез създаване на съвместни центрове за високи постижения, разработване на съвместни оценки на риска или на общи центрове за оперативна подкрепа за съвместно провеждани операции и др.;
- разработване на мерки, свързани с ранната идентификация, закрилата и подкрепата на свидетели, сигнализиращи за нередности лица и жертви на престъпления, както и развиване на партньорства между публичните органи и други съответни участници за тази цел.
Бюджетът по процедурата възлиза на 4,6 млн. лв. Едно проектно предложение може да получи безвъзмездна помощ в размер между 488 950 лв. и 4,6 млн. лв. Собствено финансиране не се изисква, но наличието на такъв – до 10% – ще се разглежда положително.
Очаква се да бъде финансиран минимум един и максимум девет проекта.
Могат да кандидатстват юридически лица и техни обединения, регистрирани в България. Допускат се партньорства, стига партньорските организации да притежават необходимия капацитет и компетентност.
Ще се покриват разходи за персонал, командировки, разходи за организация и управление (до 10% от преките разходи), за услуги (вкл. наем на недвижимо имущество, хонорари на експерти и др.), материали, както и непреки разходи – до 2% от стойността на допустимите преки разходи.
Срокът за изпълнение на проектите е между 01.01.2021 г. и 31.12.2029 г.
Крайният срок за подаване на проектни предложения е 31.05.2024 г., 17:30 ч. чрез системата ИСУН 2020.