Всичко за европейските проекти на едно място

ДФЗ изплати над 141 млн. лв. на 26 000 земеделци

Земеделските производители са получили 141,2 млн. лв. от Министерството на земеделието и Държавен фонд “Земеделие” (ДФЗ) по линия на мярката за справяне с последствията от пандемията от Covid-19. Министерството е успяло да издейства по-висок бюджет за обезпечаване на щетите от пандемията в сравнение с изминалата 2021 г. По-голямото от очакваното подпомагане се дължи на остатъка от налични средства след разпределянето на бюджета, в резултат на което ставките по схемата са увеличени.

Финансова подкрепа тази година са получили 26 473 земеделски стопани от общо 26 746 допустими за подпомагане. Приемът на заявления по схемата “Помощ в подкрепа на ликвидността на земеделски стопани за преодоляване на негативното икономическо въздействие на COVID-19” приключи на 20.05.2022 г. Компенсацията на повишените разходи за производство е насочена към земеделски стопани, които отглеждат едри и дребни преживни животни, пчелни семейства, плодове и зеленчуци, винено грозде, маслодайна роза и ориз.

Предходна статия

Програмата за морско дело, рибарство и аквакултури 2021-2027 г. е публикувана за обществено обсъждане

Следваща статия

Проект за ускоряване на икономическото възстановяване и трансформация чрез наука и иновации по Инструмента за възстановяване и устойчивост

Сходни статии

Европейската комисия предлага бюджет за 2027 г. в размер на 200 млрд. евро

39 Днес, 10.06.2026 г., Европейската комисия (ЕК) внесе предложението си за годишен бюджет на ЕС за 2027 г. в размер на 199,9 млрд. евро под формата на поети задължения. Това ще бъде последния годишен бюджет […]

Австралия приключи успешно преговорите за асоциация по “Хоризонт Европа”

20 Австралия и ЕС ще подпишат споразумение за асоциация на държавата към “Хоризонт Европа” – рамковата програма на ЕС за наука и иновации, възлизаща на 93,5 млрд. евро. Това става възможно, след като днес, 09.06.2026 […]

Вашият коментар

Филтър